Головна / Соціально-гуманітарна сфера / Захист дітей

  

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019  рік

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018  рік

***

Відповідно до заходів Програми соціального і економічного розвитку району на 2018 рік службою у справах дітей Житомирської райдержадміністрації була проведена певна робота. В цілому досягнуто очікуваних показників у сфері охорони дитинства, запобігання безпритульності, бездоглядності дітей та інших негативних проявів в дитячому середовищі.

З метою захисту прав дітей різних категорій функціонувала «Цільова програма щодо забезпечення та захисту прав дітей у Житомирському районі 2017-2018 роки».

В рамках цієї Програми у 2018 році було виділено 6500 грн. на надання матеріальної допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, випускникам загальноосвітніх навчальних закладів району – 3000 грн.;  на проведення профілактичних рейдів; на програмне забезпечення ЄІАС «Діти» - 3500 грн.       

Реалізовуючи в життя політику держави, в рамках зазначеної програми службою у справах дітей райдержадміністрації проведена робота щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.     

З 198 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейних формах влаштування перебуває 178 (126 – під опікою, піклуванням, 52 – в прийомних сім’ях та в  дитячих будинках сімейного типу).  Питома вага дітей, влаштованих в сімейні форми виховання, в районі становить 90 %.

На території району функціонує 6 дитячих будинків сімейного типу родин: Янченків, Сладь та Севрюкових (с. Іванівка), Кравченків (с. Піски), Степанюків (с. Слобода-Селець), Франькевич (с. Буки) та 7 прийомних сім’ї родин: Ланов’юків (с. Іванівка), Денисенків (смт. Озерне), Кузьмінчуків В.В. та Кузьмінчуків Є.М., Лихоступів (с. Волиця), Кортлевен (с. Двірець), та Зубко (с. Глибочиця), в яких утримується 44 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснює своєчасне призначення і виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям. Заборгованості по виплаті державної соціальної допомоги та грошового забезпечення батькам-вихователям  немає.

У 2018 році в державних закладах перебуває  20 дітей: із них 7 дітей - в інтернатних закладах, в ПТУ навчається  5  статусних дітей, у ВНЗ- 1 статусна дитина, 2 дітей перебуває в Житомирському спеціалізованому будинку дитини, 1 дитина в закладах Мінсоцполітики та 4 дітей перебуває у лікувальному закладі.

Протягом 2018 року на первинний облік поставлено 24 дитини, із них: 18 дітей має статус дитини, позбавленої батьківського піклування та 6 дітей має статус дитини-сироти. Знято з обліку протягом року 41 дитина: із них по досягненню повноліття – 31 дитина, поверненням дитини на виховання до батьків або одного з них 7 дітей, усиновлена 1 дитина, набуттям дитиною чи наданням їй повної цивільної дієздатності - 2.

На обліку з усиновлення перебуває 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Службою у справах дітей райдержадміністрації   ведеться реєстр житла та майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та його моніторинг. Виконкомами селищної та сільських рад забезпечується закріплення та збереження житла до повернення дітей даних категорій з місць навчання.

За станом на 25.01.2019 із 198 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають житло на праві приватної  власності – 20, на праві користування – 166,  не мають житла - 12, на квартирному обліку перебуває – 1.   У 2018 році освоєно  300 тис. грн. (по 150 тис. грн. з обласного і районного бюджетів) на ремонт житла, яке на праві власності належить дітям-сиротам з с. Березівка. За рахунок коштів обласного бюджету (100 тис грн.) і Левківської сільської ради (150 тис. грн.) було придбано соціальне житло (кімната в гуртожитку м. Житомира) для особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. 

З метою забезпечення прав дітей та реалізації права громадян на отримання повної та достовірної інформації про дітей, які можуть бути усиновлені або влаштовані в їхні сім’ї, а також для накопичення, зберігання, обліку, пошуку та використання даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, кандидатів в усиновлювачі, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти». Для ефективного оновлення здійснюється моніторинг якісного наповнення інформації про дітей, які перебувають на обліку.

 На профілактичному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації   перебуває 125 дітей, які виховуються в 52 сім’ях, основною причиною постановки дітей на облік - це ухиляння батьків від виконання батьківських обов’язків.

З метою усунення причин і умов, які сприяють негативним проявам у дитячому середовищі, виявлення дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, виявлення дітей, які жебракують або стали жертвами злочинної діяльності дорослих, схильними до правопорушень регулярно проводяться профілактичні рейди спільно з Житомирським відділенням Житомирського відділу національної поліції ГУНП в Житомирській області, працівниками районної лікарні, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Упродовж 2018 року було проведено 79 профілактичних рейдів. Обстежено матеріально-побутові умови 107 дітей з 49 сімей, деякі обстежені повторно.

У відповідності до ст.184 кодексу України про адмінпорушення притягнуто до відповідальності 23 батьків за ухиляння від належного виконання батьківських обов’язків.  5 батьків з 4 сімей позбавлено батьківських прав відносно 8 дітей, у 1 матері рішенням суду відібрано 3 дітей без позбавлення її батьківських прав

У цьому році спільно з інспекторами ювенальної превенції Житомирського районного відділення поліції в Житомирській області, представниками виконкомів селищної та сільських рад служба у справах дітей взяла участь у 43 профілактичних рейдах з метою перевірки суб’єктів підприємницької діяльності по контролю за дотриманням законодавства щодо заборони реалізації дітям алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Під час проведення рейдів не виявлено фактів порушень правил торгівлі спиртними напоями за ст. 156 ч.2 КУпАП. 

Спільно з працівниками КМП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» проводяться профілактичні рейди з метою перевірки умов проживання дітей до 1 року в кризових сім’ях. При вкрай незадовільних умовах проживання вирішується питання про тимчасове вилучення дітей та вирішення їх подальшої долі

 Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації узгоджуються з відділом освіти списки дітей, які перебувають на внутрішкільному обліку, як такі, що схильні до правопорушень. За наслідками Всеукраїнського заходу «Урок» дітей шкільного віку, які не приступили до навчання, не виявлено.

Службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводиться профілактична робота з дітьми, які скоїли правопорушення за місцем проживання чи навчання, проводяться бесіди з батьками, при необхідності ініціюється притягнення їх до адміністративної відповідальності за невиконання своїх батьківських обов’язків щодо виховання та утримання дітей. По кожному факту скоєння злочинів неповнолітніми проводяться службові розслідування та з’ясовуються причини та умови, що призвели до його скоєння.

Проводяться щоквартальні звірки з райвідділом поліції щодо дітей, які вчинили злочини і відбувають покарання та звільнилися з місць позбавлення волі, ініціюється перед районним центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді взяття їх під соціальний супровід після звільнення.

Упродовж 2018 року отримано 4 повідомлення щодо 3 дітей про вчинення насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення, обстежено умови проживання цих сімей,  дітям надано  комплексну допомогу.

 

 

***

В рамках реалізації районної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 р., службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з виконкомами селищної, сільських рад  проводилась відповідна робота.

Питання ефективності виконання цієї Програми неодноразово було предметом розгляду на нарадах при  заступнику голови  райдержадміністрації за участю керівників структурних підрозділів.        На цих нарадах проводився аналіз стану виконання в районі вищезазначеної Програми, вивчався стан взаємодії та взаємоінформування між структурними підрозділами райдержадміністрації, які опікуються проблемами дитинства та органами опіки та піклування  селищної та сільських рад.

За час дії Програми були   виділені кошти у сумі 1 184 100,0 грн. З них : з районного бюджету -520 100,0   грн.; з обласного бюджету – 555 000,0 грн., та 109 000,0 грн. з сільських бюджетів.     6 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали соціальне житло. Двом -  кімнати в гуртожитках м. Житомира, трьом -  будинок в с. Василівка та  одному - будинок с. Дубовець. Загальна кількість коштів витрачених на придбання соціального житла становить 735 000,0  грн.( з районного бюджету – 315 000,0 грн., з обласного – 360 000,0 грн., з сільських – 60 000,0 грн.). 2 особам  з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та  4 дітям – сиротам було проведено капітальні ремонти житла, яке належить їм на праві власності. Загальна кількість коштів витрачених на капітальний ремонт становить 449 100,0 грн. ( з районного бюджету – 205 100,0 грн., з обласного – 195 000,0 грн., з сільських – 49 000,0 грн.).      

Служба у справах дітей райдержадміністрації приділяє  значну увагу захисту житлових та майнових  прав дітей. Ведеться реєстр житла та майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  осіб з їх числа та його моніторинг.  Забезпечується закріплення та збереження житла до повернення дітей даних категорій з місць навчання виконкомами селищної та сільських рад ті ін.

В районі станом на 1 жовтня 2017 року на первинному обліку служб у справах дітей перебуває  208 дітей, які мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них 136 дітей - під опікою та піклуванням громадян, 47 дітей виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях. В інтернатних та інших закладах області перебуває 23  дітей вищезазначеної категорії.

Стан забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить 95,73 %, переважна більшість з яких має житло на праві користування (85,57%).

Із загальної кількості дітей зазначеної категорії 9 взагалі не мають житла.  21 дитина має житло на праві власності. Відповідно до законодавства, 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років,  зараховані на квартирний та соціальний квартирний облік.

Впродовж 2018-2022 років 7 дітей, згідно із законодавством,  потребуватимуть постановки на соціальний квартирний облік, а саме: 2 дитини досягне 16-річного віку у 2018 році, 4 дітей  - у 2019 році, 1 дитина  - у 2021 році.

До кінця 2017 року 2 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мають житла або мають житло на праві користування у непридатному для проживання стані, досягнуть 18 річного віку. 2 осіб з числа  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від   18 до 23 років, не мають житла або мають житло на праві користування у непридатному для проживання стані. З них у віці 18 років - 1 особа, 19 років -  1  особа.

footer-img