Головна / Економіка та фінанси / Будівництво та архітектура

Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури

 

 Структура відділу:

 

т. в. о. начальника відділу

Григорєва

Алла Анатоліївна

тел. (0412)42-45-77

головний спеціаліст відділу

Кручко Ірина Петрівна

тел. (0412)42-45-77

 

Прийом громадян

 

Начальник відділу

Понеділок 09.00-13.00, 14.00-14.30

Середа 09.00-13.00, 14.00-14.30

П’ятниця 09.00-13.00

Головний спеціаліст

Понеділок 09.00-13.00, 14.00-14.30

Середа 09.00-13.00, 14.00-14.30

П’ятниця 09.00-13.00

 

Відділ забезпечує формування містобудівної політики в районі, надає вихідні дані на проектування об'єктів будівництва виробничого та соціального призначення, оформляє індивідуальним забудовникам будівельний паспорт на будівництво житлового будинку на власній земельній ділянці в населених пунктах району

***

Зразки заяв - завантажити

***

Реєстр містобудівних умов та обмежень

***

Детальні плани території 

*** 

Містобудівна документація Житомирського району

*** 

Стратегічна екологічна оцінка містобудівної документації на місцевому рівні

***

Звіт про виконання паспорта бюджетної програми за 2018 рік 

***

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету на 2018 рік 

***

 

Інформація про надання громадських послуг відділом регіонального розвитку,

містобудування та архітектури ЖРДА за січень 2019 року

 

 

 

Будівельний

паспорт

Містобудівні умови та обмеження на забудову земельної ділянки

Висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної   ділянки

Висновок про наявні обмеження, обтяження(сервітути) на використання земельної ділянки

Паспорт прив’язки тимчасових споруд для

провадження підприємницької діяльності

Довідка щодо відповідності місця розташування самовільно збудованих будівель вимогам державних будівельних норм (наказ №158 від 03.07.2018)

Січень

17

2

41

10

-

11

 

 

 

 

 

Перелік питань, для вирішення яких необхідно звернутись до відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Житомирської  райдержадміністрації:

 

1. Отримання Містобудівних умов і обмежень на проектування нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об'єктів виробничого та соціального призначення.

 

2. Отримання Будівельних паспортів  на  забудову земельних  ділянок.

 

3. Отримання Паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

 

4. Погодження проекту землеустрою та технічної документації (висновок погодження проекту землеустрою та висновок про наявність обмежень, обтяжень (сервітутів) на використання земельних ділянок).

 

5. Надання довідки щодо відповідності місця розташування самовільно збудованих будівель вимогам державних будівельних норм (наказ №158 від 03.07.2018)

 

5. Методична допомога, щодо виготовлення містобудівної документації на земельні ділянки розташовані на території району (генплани, плани зонування, детальні плани територій).

 

6. Консультації та методична допомога щодо дотримання законодавства у сфері містобудування для розміщення об’єктів промисловості, сільського господарства,соціальної сфери, ринкової інфраструктури, індивідуального житлового будівництва та садово-дачної забудови.

***

 

Будівельна амністія

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018 №158, що зареєстрований в  Міністерстві юстиції України 28 серпня 2018 року за №976/32428, затверджено Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт. Це стосується індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 квадратних метрів, збудованих у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.       

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене відділом регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації, (м. Житомир, вул. Л.Українки, 1, каб. 409). Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Житомирській області (ДАБІ) – м. Житомир, майдан С.П.Корольова, 12 (4 поверх), їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.               

Щоб уникнути можливих проблем під час вчинення правочинів з нерухомим майном, рекомендуємо забудовникам оформити документи на самочинне будівництво або ж у разі нового будівництва – отримати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, що є основою для дозволу на виконання будівельних робіт.

 

Прозора ДАБІ

            На сайті Держархбудінспекції розпочала роботу публічна онлайн-платформа ПРОЗОРА ДАБІ – відкрита система розгляду дозвільних документів у будівництві.

Держархбудінспекція ввела можливість подачі повідомлень і декларацій про початок, виконання підготовчих або будівельних робіт через Інтернет за допомогою вебсайту e-dabi.gov.ua.

Онлайн-сервіс з реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорту – принципово нова для України онлайн-платформа. Вона працює за європейськими стандартами якості.                                      

Відтепер із поданням повідомлення про початок будівельних робіт, внесення даних до Реєстру дозвільних документів ДАБІ здійснюватиметься цілком автоматично – без участі посадовців. Раніше, незважаючи на декларативний характер послуги, такі повідомлення все ще підлягали попередньому розгляду співробітниками відповідних органів влади. Окрім подання повідомлення про початок будівельних робіт, до цього переліку електронних послуг у сфері будівництва також належать подання повідомлення про початок підготовчих робіт, реєстрація декларації про введення будинку в експлуатацію. Всі послуги стосуються об’єктів будівництва, що за класом наслідків належать до класу СС1. Таким чином громадяни можуть повідомляти як про початок будівництва, так і про його завершення – онлайн.

Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги», а також – на сайті електронних сервісів ДАБІ e-dabi.gov.ua.

footer-img